Torby skórzane – must-have podróżniczek

Nie da się ukryć, że kobiety za swoją najważniejszą cechę zawsze uznają wygląd i odpowiednia prezencja jest dla nich absolutnie najistotniejsza w każdej sytuacji. W związku z tym projektanci mody wyczuli znakomity interes i postanowili bardzo mocno przyłożyć się do propozycji związanych z czasem podróży.

Jest to wyjątkowy czas, ponieważ życie na walizkach, czy ogólnie po prostu podróż, zawsze kojarzy się ze zmęczeniem. Takiej życiowej sytuacji znacznie trudniej jest utrzymywać pozory, więc równoczesne dbanie o własny komfort i w miarę przynajmniej praktyczne podróżowanie przy jednoczesnym wyścigu zbrojeń w kwestii modowej z innymi kobietami jest potężnym wyzwaniem.

Szeroki wybór walizek

Różnorodność propozycji dla kobiet w podróży jest oszałamiająca i jeśli tylko sobie coś wymyślimy, możemy mieć pewność, że gdzieś na rynku ktoś nam właśnie coś takiego zaoferuje. Torby i walizki produkuje się obecnie w najróżniejszych gabarytach i z najróżniejszych materiałów, miękkich i twardych, ale cały czas najpopularniejsza jest klasyczna skóra naturalna. To właśnie skóra naturalna jest niezmiennie symbolem jakości i elegancji. Do niedawna stosowana była w dość umiarkowanej skali, ponieważ tego materiału produkowane były przede wszystkim torby stosunkowo małe, do zarzucenia na ramie, w których mieściło się tylko kilka podstawowych rzeczy na krótką podróż.

Bagaż skórzany najwyższej klasy

Współczesne propozycje ze skóry mają już wszystko to, czego oczekujemy od nowoczesnych rozwiązań, czyli ich konstrukcja jest usztywniona, na spodzie pojawiają się ułatwiające transport kółka, a uchwyt jest teleskopową, wyprofilowaną rączką. Wśród toreb dominuje funkcjonalność i ergonomiczność. Cały czas oczywiście w sprzedaży są jeszcze różnego rodzaju klasyczne kuferki, ale trzeba mieć na uwadze to, że jest to rozwiązanie mało praktyczne i chociaż świetnie pasuje do mody retro, komu by się chciało z tym męczyć?

Wyjazd biznesowy

Trzeba do tego jeszcze doliczyć fakt, że nasze podróże są coraz częściej elementem obowiązków zawodowych, nie przyjemności, a do tego środki transportu, chociaż szybsze i wygodniejsze, mają coraz mniej miejsca na bagaże podróżne. Problematyczny bagaż to problematyczna podróż i na szczęście tę kwestie w swoich planach uwzględniają wszyscy poważni projektanci mody podróżnej.

Bagaż dopełnieniem stylizacji

Czasami dochodzi wręcz do tego, że użyteczność propozycji jest na tyle duża, iż możemy zajmować się głównie estetycznymi elementami naszego bagażu. W końcu w czasie podróży walizka pełni stylistycznie dokładnie takie same funkcje, jak nasze buty, płaszcz czy kapelusz. Wymagamy od niej użyteczności i poręczności, ale ważna jest też wartość stylizacji, jaką może nam zaoferować.

Musi ona być dopasowana do naszych potrzeb i współgrać z resztą stroju. Zrealizujemy te potrzeby przede wszystkim przez wybranie odpowiedniej formy torby podróżnej: z długimi lub krótkimi uszami, w formie plecaka lub kuferka, w formie neseserów, klasycznej walizki, skórzanej torby na ramię i wielu innych propozycji konkretnych, z których jedna na pewno będzie się nam podobała i pozwoli na posiadanie potrzebnych rzeczy pod ręką.

Ważne jest też to, że nie trzeba się dzisiaj ograniczać do jednej funkcji. W podróży na pewno będzie nam potrzebna porządna, duża walizka. Nie oznacza to jednak, że torebka do spaceru po mieście docelowym będzie musiała być drugą torbą na naszym wyposażeniu. Projektanci pozwalają nam odczepić od dużej torby jej część, wypiąć ją z kółek i zdjąć z niej długie uchwyty, dzięki czemu w kilka chwil dostaniemy torebkę na ramię. To jest naprawdę takie proste.

Autor

Paulina Nawrocka

Redakcja torbypodrozne.edu.pl