Torba podróżna czyli jak spakować się na weekend?

Wyjazdy weekendowe dają szansę chociaż na chwilę zapomnieć o codziennej pracy. czasem może się pojawić jakiś spontaniczny pomysł, czasem jest to wyjazd starannie planowany przez kilka tygodni. Niezależnie od tego jak powstawał pomysł na wyjazd najważniejsza kwestia jaka nas będzie czekać to pakowanie, które będzie trzeba wykonać jak najsprawniej. Tutaj mamy kilka porad dla wszystkich.

Wyjazd na weekend

Główna zasada jaka powinna nam przyświecać to oczywiście działania, w ramach których będziemy się kierować minimalizmem. To podstawowa sprawa, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Nie ma sensu brać wielu ubrań, gdy wybieramy się gdzieś na dwa czy trzy dni. Zastanówmy się ile tak naprawdę ubrań może się przydać i tyle właśnie trzeba ze sobą zabrać. Podobnie trzeba będzie myśleć o pakowaniu, jeśli wyjeżdżamy na służbowy wyjazd. Zabieramy wyłącznie to wszystko co nam będzie rzeczywiście potrzebne. Jak mamy wszystko przygotowane trzeba się zastanowić jak to wszystko zaplanować i zapakować.

Wyjazdy weekendowe dają szansę chociaż na chwilę oderwać się od codziennego zabiegania. Czasem pomysł na nie powstaje spontanicznie, a czasem jest to wyjazd starannie planowany przez kilka tygodni. Niezależnie jednak od tego, kiedy powstał pomysł wypadu, pojawia się problem, jak spakować się na weekend. Poniżej znajdziecie garść przydatnych porad.

Idealna torba weekendowa czyli jaka?

Jeśli byśmy się zastanawiali jaka torba będzie idealna to prawdopodobnie pojawią się takie odpowiedzi, które będą się od siebie znacząco różnić. Nieco inaczej wyglądać będzie torba weekendowa damska a nieco inaczej męska. Staramy się wyróżnić cechy, na które szczególnie należy zwracać uwagę.

Pakownie walizki

Rozmiar

Często mówi się, że na wyjazdy weekendowe trzeba zabrać tyle co na tygodniowe. Może czasami tak będzie, ale nie znaczy to, że na taki wyjazd będzie trzeba zabiera wielką torbę. Zasada tak naprawdę jest taka, że decydujemy się przede wszystkim na torby kompaktowe, które zmieszczą się w formie kategorii bagażu podręcznego. Dzięki temu można spokojnie wybrać się na wyjazd tanimi liniami bez dopłaty za bagaż.

Pasek i kółka

Znaczenie ma pasek takiej torby, kółka czy kieszenie. Musi być ona przede wszystkim dobrze zorganizowana, tak by większych problemów się w nią spakować. Taka torba weekendowa na kółkach często ma również wyciągną rączkę, która sprawi, że jej ciągnięcie stanie się wygodniejsze. Dodatkowo kieszenie, które pozwolą zabrać również małe drobiazgi w należytym uporządkowaniu.

Torba weekendowa czy mała walizka?

Na koniec pojawić się może jeszcze pytanie czy lepsza torebka czy może mała walizka. Nie ma tutaj jednej odpowiedzi. Tak naprawdę najważniejsza sprawa to wybór takiej, która będzie dla nas funkcjonalna, praktyczna i wygodna. Walizka wydaje się bardziej elegancka i lepiej pasuje do wyjazdów weekendowych i biznesowych. Oczywiście jest wiele spraw, na które także trzeba zwracać uwagę, ponieważ inne torby będą wybierane przez mężczyzn inne przez kobiety i ta estetyka będzie zróżnicowana. Ostateczny wybór będzie oczywiście suwerenną decyzją.

Autor

Magdalena Stelmach

Redakcja torbypodrozne.edu.pl