Torby podróżne dla panów

W czasie długich wyjazdów warto jest stawiać na wielkie walizki, ale krótkie wyjazdy to zazwyczaj domena małych toreb podróżnych, a co za tym idzie wygodnych i poręcznych toreb. W takiej torbie zmieści się kilka ubrań, elektronika, kosmetyki i para butów na zmianę. Bagaż będzie niewielki i poręczny, ale przede wszystkim wygodny. Co więcej, takie torby są coraz ładniejsze i będzie się z nią dobrze wyglądało. Trzeba tylko wybrać właściwą dla nas wersję.

Warto jest przyłożyć się do wyboru torby podróżnej, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów wpływających na komfort podróży. Będziemy mieli dzięki niej łatwy i szybki dostęp do wszystkich potrzebnych nam rzeczy. Wybierając ją, powinniśmy zwracać uwagę na takie elementy, jak na przykład rozmieszczenie różnych rzeczy w przegrodach, łatwość pakowania czy wytrzymałość torby.

Skóra naturalna

W cenie, dosłownie i w przenośni, są zawsze torby podróżne ze skóry naturalnej. Są to produkty ekskluzywne o znakomitej prezencji i najczęściej sięgają po nie panowie wybierający się na krótkie, ale ważne wyjazdy służbowe. Cena niewielkiej torby może przekraczać nawet 1,5 tysiąca złotych. Takie torby są bardzo wytrzymałe i kilka przygód nie zniszczy ich prezencji. W dobrym modelu znajdziemy jedną dużo komorę i jedną zapinaną komorę mniejszą, jak również kieszonki na drobiazgi, na przykład chusteczki. Modele są oczywiście bardzo różne, ale wszystkie propozycje ze skóry naturalnej na pewno będą z nami przez długi czas.

Stylowe męskie torby

Płótno

Grube płótno to alternatywa dla skóry naturalnej. Są przeznaczone do mniej oficjalnych wyjazdów i zazwyczaj ich stylistyka jest bardzo luźna. Czasami nawiązują do militarystyki, kiedy indziej są bardziej sportowe lub festiwalowe. Grube Płotno jest materiałem całkiem wytrzymałym i wygodnym przy pakowaniu. Poniewieranie torbą nie będzie dla niej wielkim problemem. Takie torby dostępne są też w wersji „jednodniowej” w formacie trochę większym niż A4.

Torby sportowe

Wersje sportowe toreb podróżnych są lekkie i praktyczne, a ich stylistyka jest… sportowa. Zazwyczaj produkują je firmy zajmujące się sprzedażą wyposażenia sportowego, co przekłada się na dobrą jakość za naprawdę niewielkie pieniądze. Problemem jest tylko to, że zazwyczaj nie są przygotowane do transportu elektroniki, ale za to mogą być wodoszczelne.

Autor

Paulina Nawrocka

Redakcja torbypodrozne.edu.pl