MAŁA WALIZKA PODRÓŻNA NA KÓŁKACH - IDEALNY PARTNER NA WAKACYJNE WYPADY ZA MIASTO

Lato i wakacje to ten moment, gdy najlepiej wybrać się na upragniony wypoczynek. Tak więc rozpoczynamy pakowanie walizki i ruszamy w podróż.

Mówiąc o walizkach podróżnych nasza wyobraźnia podsunie nam starą prostokątną skrzynie z płyty pilśniowej, która będzie zamykana na zatrzaski, a dla bezpieczeństwa opiętą jeszcze grubym pasem, z naklejkami z tych krajów, które udało się nam odwiedzić. Walizka jakby żywcem wyjęta z filmu kowbojskiego z lat 50 tych ubiegłego wieku. Sentymentalne wspomnienia już nie przekładają się na kwestie praktyczne, dlatego warto zwracać uwagę na to jak będą wyglądać nowoczesne produkty.

Komfort podróży

Wybór dobrej walizki zapewniać nam będzie komfort oraz bezpieczeństwo w podróży. Zakup pierwszej lepszej walizki podróżnej nie będzie dobrym pomysłem. Przed zakupem warto się zastanowić nad środkiem transportu a także długością podróży. Liczyć się może sama kwestia tego jak będzie wyglądać obsługa na lotnisku, gdy w grę wchodzi bagaż. Nie ma co liczyć, że ktoś będzie się o nasz bagaż martwił czy jakoś szczególnie troszczył. Dlatego warto zwracać uwagę na te elementy, które mają istotne znaczenie i ostatecznie sprawią, że nasz bagaż będzie dobrze zadbany.

Na pewno kwestia bagaży w podróży w 100% zrewolucjonizowało pojawienie się walizek na kółkach. Po co więc dźwigać bagaż i się z nim męczyć, skoro będzie można go wygodnie przetoczyć na kółkach. Dziś można kupić walizki na dwóch czy czterech kółkach.

Jakie znaczenie w podróży ma liczba kółek?

Wydaje się nam, że nie będzie to istotne, ale to błąd, ponieważ tak naprawdę to znaczenie jest istotne. Wszystko zależy od tego jaki transport będziemy wybierać. Jak wiec się decydować na środek transportu.

Walizka na kółkach

Walizka kabinowa

Jeśli wyjeżdżamy rodzinnie pociągiem wydaje się, że walizka kabinowa na czterech kółkach zawsze będzie takim świetnym wyborem. Weekendowy wyjazd, ale walizka warząca dziesiątki kilogramów to taki rodzinny standard. Do tak spakowanej walizki konieczne będą cztery kółka, jeśli chcemy, by była ona odpowiednio utrzymana. Dzięki tak obrotowej walizce łatwo i sprawnie będzie można się przedostać we wszystkich kierunkach.

To ciekawa opcja. Jeśli natomiast wybieramy się gdzieś samolotem najlepsze będą twarde, kabinowe walizki, które będą w stanie odpowiednio zabezpieczyć to wszystko co znajdować się będzie w naszym bagażu. W podróży samolotem trzeba liczyć na dwa kółka i dwie stopki a do tego stabilny uchwyt. Z taką walizkę ominiemy tłumy na lotnisku a jednocześnie nie będziemy musieli się z nią męczyć i nasz kręgosłup nie będzie bardzo mocno narażony na różne obciążenia.

Walizka kabinowa charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia, pęknięcia czy wgniecenia, dlatego są w stanie wytrzymywać nawet kilkaset kilogramów obciążenia. Ochrona przed zniszczeniem tego co znajdzie się w walizce będzie rzeczywiście doskonała. Jeśli wyjeżdżamy gdzieś samochodem to wydaje się, że w podróży najlepiej sprawdzi się walizka tekstylna, którą łatwo włożyć do bagażnika. Taki bagaż jest cały czas pod naszą opieką, dlatego nie trzeba się koniecznie starać o dodatkowe zabezpieczenia.

Autor

Magdalena Stelmach

Redakcja torbypodrozne.edu.pl