Walizka czy torba podróżna na podróż samolotem?

Pewnie każdemu z nas zdarza się podróżować, korzystając z samolotu. Dlatego właśnie dobrze będzie wiedzieć jak będzie można się na taki wyjazd przygotować, jak będzie można się dobrze zapakować na taki wyjazd. Takie podpowiedzi, które przygotowaliśmy liczymy na to, że będą dla Was przydatne.

Sami mamy za sobą już wiele takich wyjazdów, dlatego właśnie podpowiemy jak można przygotować swój bagaż. Podróżowaliśmy liniami Norwegian, ale pewnie w innych liniach wygląda to podobnie, ewentualnie są inne limity wagowe czy też rozmiary bagaży jakie będą dopuszczalne. Trzeba wiedzieć, że najważniejszą częścią podróży samolotem będzie przestrzeganie regulaminu, który akceptujemy kupując bilet. Oznacza to, że każdy podróżujący będzie brał pod uwagę to, że jest odpowiedzialny za to co i jak przewozi.

Jak więc przygotować swój bagaż?

Torba na kółkach, torba materiałowa a może walizka? Dużo zależeć będzie od tego jakie my mamy preferencje i co będzie nam najbardziej odpowiadać. Zapewne innych wyborów będą dokonywać kobiety, innych mężczyźni.

Zanim będziemy mieli za sobą pierwszy lot może się okazać, że ten proces pakowania będzie dla nas szczególnie trudny. Jeśli chodzi o walizki pamiętajmy, że mają one sztywny rozmiar i tutaj nie będzie praktycznie możliwości, by je jakoś modyfikować w większym zakresie. Dlatego jeśli będziemy zabierać walizkę w drodze powrotnej będzie trzeba wracać z takim samym jej składem i ułożeniem. Jeśli zabieramy torbę miękką będzie można tutaj więcej zmieniać, można ją po złożeniu zabrać także w bagażu podręcznym.

Bagaż: Wymiary i waga

Jeśli chodzi o walizki ich wadą będzie również waga, która praktycznie od razu powoduje, że będziemy mogli zabrać ze sobą mniej bagażu, ponieważ już walizka wypełni nam część limitu. Warto więc przy zakupie sprawdzać jaka jest dokładnie ta waga, w ten sposób ewentualnie można ograniczyć kłopoty z tym, że bagażu zabierzemy mało, bo sama walizka w sobie wypełni ponad 25% limitu. Trzeba oczywiście pamiętać jak ważną sprawą jest materiał z jakiego bagaż będzie wykonywany. Walizki z materiału są mniej trwałe niż te wykonywane z tworzywa sztucznego. Są narażone na rozdarcie, chociaż warto pamiętać, że każdy rodzaj walizki na lotnisku może być zniszczony.

Zakup walizki

Walizki z tworzywa sztucznego są twarde i najczęściej dobrze wytrzymałe na uszkodzenia, ale jeśli będą rzucane to również i tutaj może dojść do zniszczenia. Niestety nie ma tam delikatności a wiec trzeba pamiętać również, że jakieś szczególnie delikatne przedmioty będzie trzeba tam odpowiednio zabezpieczyć.

Torbę podróżną wbrew pozorom trudniej będzie uszkodzić, ponieważ poddaje się ona wszelkim uderzeniom w taki sposób, że będzie się dopasowywać. Jednak musi być z dobrych materiałów i najlepiej bez dodatkowych kieszeni, by nie zaczepiała się o taśmy. Walizki mimo minusa jakim będzie waga mają plus, ponieważ są bardziej wytrzymałe i sztywne. Dlatego te przedmioty, które znajdują się w środku będą lepiej zabezpieczone. Oczywiście są tam również wygodne kółka, które ułatwią nam transport takiej walizki.

Pojemność walizki

Trzeba także pamiętać, że bagaż tego typu ma jakąś pojemność litrową. Pod kątem takiego bagażu, gdzie znaleźć się ma 20 kg powinno się myśleć przynajmniej o stworzeniu takiego elementu, w którym będziemy mogli zmieścić około 100 l bagażu. Wielu podróżujących do Norwegii to ludzie, którzy jadą tam do pracy i dlatego zawartością bagażu będą produkty spożywcze. W drodze powrotnej już ich nie będzie i dlatego warto mieć zamiast walizki torbę podróżną, którą potem się złoży i zabierze wyłącznie bagaż podręczny, który jak wiadomo będzie rozwiązaniem bez dodatkowych kosztów.

Postaw na jakość wykonania

Jeśli więc wybieramy torbę na wyjazd najlepiej będzie się zdecydować na takie rozwiązania, które są wykonywane z dobrej jakości materiału, ponieważ dzięki temu będą służyć nam zdecydowanie dłużej. Taką torbę w drodze powrotnej można zwinąć. Niezależnie co zabieramy dobrze mieć zabezpieczenie, które zamknie się na kłódkę, tak by nikt nie mógł grzebać w naszej walizce czy torbie w poszukiwaniu skarbów.

Michał Kula

Redakcja torbypodrozne.edu.pl