Idealna podręczna torba podróżna

Nie jest łatwo wybrać odpowiednią dla siebie torbę podręczną. Istnieje po prostu zbyt wiele drobnych i większych czynników, które trzeba dostosować do swoich potrzeb, ale też do osobistych preferencji. A do tego dochodzą jeszcze kwestie mody czy zwykłej wygody użytkowania. Nie ma niestety prostej recepty na wybieranie najlepszej torby podróżnej, ale na szczęście można korzystać z kilku ogólnych porad, które ułatwiają dokonywanie wyboru.

W pierwszej kolejności zazwyczaj zwraca się uwagę na kwestie związane z użytecznością i nieraz wybór ogranicza się tylko do tych elementów. Warto jest jednak pomyśleć także o komunikacie, jaki wysyłamy za pomocą wybranej przez siebie torby. Będzie ona bowiem stanowiła element naszego wizerunku w takim samym stopniu, jak buty czy dobra kurtka.

Mimo wszystko, kwestia użyteczności zawsze powinna być na pierwszym miejscu, ponieważ dokonanie nieprawidłowego wyboru będzie nam ciążyło przez cały czas korzystania z torby. Każda podróż może być dzięki niej dużo łatwiejsza lub dużo bardziej kłopotliwa. Wybór na rynku jest naprawdę szeroki, więc trzeba się torbom, kuferkom i neseserom dokładnie przyjrzeć.

Torba podróżna

Torba uniwersalna

Nie możemy liczyć na zakup torby uniwersalnej. Coś takiego po prostu nie istnieje i nie należy oczekiwać, że plecak, który najchętniej zabierzemy ze sobą na wyprawę w góry, sprawdzi się równie dobrze w wielkim mieście w czasie podroży służbowej, jak niewielka walizka.

Najważniejsze będzie tutaj podstawowe przeznaczenie torby. Jeśli wybieramy się w jeden rodzaj podróży zdecydowanie najczęściej, to do niej musimy dostosowywać torbę, chociaż warto iść na drobne kompromisy, by torba miała zastosowanie także w innych przypadkach.

Modna i funkcjonalna

Mody są bardzo zmienne i w przypadku przedmiotów kupowanych na dłużej nie można się nimi kierować w sposób bezpośredni. Mimo wszystko, warto jest chociaż trochę zmodyfikować swoją decyzję w oparciu o modę, by zupełnie nie wyglądać źle. Warto w szczególności decydować się na bagaże wyróżniające się na tle innych bagaży, by łatwiej je znaleźć.

Dla pań oznacza to bardziej jaskrawe kolory oraz ciekawe wzory, a dla panów przede wszystkim łączenie różnych faktur i materiałów przy zachowaniu elegancji i spokoju. W przypadku toreb skórzanych jest trochę trudniej o odpowiednie urozmaicenie, ale można zdecydować się na błyszczące opcje lakierowane. Granatowe i czarne torby uchodzą za nudne i są niemodne, chociaż są popularne.

Nie lekceważmy ceny

W sklepach możemy znaleźć bardzo drogie torby podróżne znanych marek, ale inwestowanie w nie zazwyczaj nie jest specjalnie dobrym pomysłem, ponieważ będziemy potrzebowali zazwyczaj więcej niż jednej takiej torby, a do tego droższe wcale nie musi znaczyć lepsze. Wiele dobrych toreb podróżnych produkowane jest przez firmy specjalizujące się właśnie w takich produktach. Są to marki słabo znane poza rynkiem toreb, więc nie będziemy ich znać i będą to dla nas produkty no-name, więc nie należy zrażać się tym, że jakaś torba nie będzie posiadała znanej marki odzieżowej.

Autor

Michał Kula

Redakcja torbypodrozne.edu.pl