Jak wybrać torbę/walizkę kabinową?

Chyba każdy z nas chętnie podróżuje. Udajemy się do różnych zakątków świata między innymi dzięki świetnie rozwiniętym obecnie połączeń lotniczych i coraz tańszym biletom. Pojawia się jednak pytanie jak dobrze spakować bagaż na taki wyjazd. Nie jest to najprzyjemniejsza cześć przygotować.

Pojawia się na początek pytanie w co tak naprawdę się spakować. Torba kabinowa to tak naprawdę bagaż podręczny. Zwykle będzie się składał z jednej albo dwóch sztuk w zależności od linii lotniczych. Jeśli nasz urlop będzie krótki będzie można rezygnować z opłat za bagaż rejestrowany i w ten sposób będzie to nasz główny bagaż, w którym wszystko będzie można zabrać.

Jak więc wybrać taką walizkę kabinową?

Jednym z kluczowym elementów, które trzeba brać pod uwagę to oczywiście pojemność takiej torby. Jeśli decydujemy się tam spakować cały czas bagaż musi być ona pod kątem pojemności rzeczywiście bardzo dobrze zorganizowana. W czasie zakupu sprawdzamy nie tylko wymiary, ponieważ trzeba zobaczyć jaka jest organizacja takiej właśnie torby podróżnej w środki, by nie było takich sytuacji, w których dziwnie organizowane wnętrze będzie nam zabierać cenną pojemność. Kolejna sprawa to waga takiej torby. Trzeba pamiętać, że jest w liniach lotniczych ograniczenie wagowe i dlatego trzeba mieć jak najlżejszą torbę, by udało się jak najwięcej do torby włożyć. Nie może być takiej sytuacji, że pół limitu bagażowego zostanie wykorzystywane przez sam korpus naszej torby.

Jakość wykonania

Bez wątpienia istotną sprawą będzie także trwałość takiej torby, która będzie przez nas kupowana. Trzeba pamiętać, że torba w samolocie może przechodzić przez wiele rok. Sami spędzimy z nią wiele godzin czekając na odprawę, gdy zabieramy ją na pokład, dlatego nie będzie to proste, by taka torba nie uległa uszkodzeniom. Dobrze więc, gdy będzie wykonywana z wytrzymałego materiału, który będzie odporny na rozdarcie i przecieranie. Kupując usztywnianą walizkę trzeba sprawdzić czy zbyt szybko nam nie popęka.

Bezpieczny bagaż

Komfort podróży

Kolejna sprawa to komfort podróżowania, który będzie bez wątpienia powiązany z tym jakie kółka są przygotowane do naszej torby. Muszą być one solidne i trwałe. Jeśli system prowadzenia będzie się psuł to tak naprawdę już takiej walizki praktycznie nie będzie można używać. Będziemy właściwie sami zmuszeni do zaniesienia bagażu do samolotu nawet jeśli będzie daleko od terminalu. Można obecnie sięgnąć po specjalne torby, które mają jedną albo dwie pary kółek. Ta druga forma pozwoli nam, prowadzić walizkę przed sobą.

Wyróżnij się z tłumu

Kwestia koloru najczęściej nie jest brana pod uwagę, a to błąd, bo wszyscy kupują czarne, brązowe walizki i w ten sposób będzie problem ze znalezieniem swojej walizki na taśmie. Jak postawimy na jakiś inny wyróżniający się kolor już nie będzie problemu z jej znalezieniem. Dodatkowo oczywiście na naszej walizce powinno być zabezpieczenie, by nikt niepożądany nie mógł się do niej dostać.

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego zależą od linii lotniczej

Trzeba pamiętać o tym, że obecnie linie lotnicze mają swoje ograniczenia, gdy chodzi o kwestie związane z rozmiarem tego bagażu. To również ważna sprawa, na którą trzeba zwracać uwagę, ponieważ każda linia lotnicza ma swoje wymiary jakie narzuca wszystkim, którzy będą decydować się na lot z nimi. Dlatego przed wylotem trzeba to sprawdzić i skonfrontować swoją walizkę z tymi wymiarami.

Autor

Paulina Nawrocka

Redakcja torbypodrozne.edu.pl