Do czego spakować się na urlop?

Torby podróżne

Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem kwestii bagażu są wszelkiego rodzaju torby podróżne. Raczej nie weźmiemy jej na wakacje w mieście czy wyjazd w góry, ale jej uniwersalność i wygoda przenoszenia sprawia, że jeśli zdecydujemy się ją zabrać autostopem do Paryża czy na obóz sportowy, nie będziemy zawiedzeni.

Dlaczego torby podróżne?

Wielką zaletą toreb jest to, że można je nosić na wiele różnych sposobów, czyli przede wszystkim zawiesić na ramieniu, zawiesić w poprzek ciała, a nawet po prostu nieść w ręce. Jest to za każdym razem wygodne i komfortowe. Co więcej, kiedy już wrócimy z podróży do domu, można po prostu poskładać torbę w szafie i będzie zajmowała bardzo mało miejsca. Jej zdolność do zajmowania mało miejsca sprawdza się też po zapakowaniu. Można bez większych problemów umieścić ją gdzieś pod fotelem czy wcisnąć w niewielką przestrzeń.

Jak wybrać torbę podróżną?

W torbach stosuje się wiele przydatnych, praktycznych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę przy ich zakupie. Jednym z nich są nóżki na spodzie torby. Chronią ją przed zabrudzeniem i do tego umożliwiają łatwe poruszanie się po powierzchniach płaskich. Bardzo przydatne są też małe kieszonki na bokach torby. Takie miejsca szybkiego dostępu skrywają drobne, ale ważne rzeczy, takie jak wodę czy lekarstwa.

Z torbami najlepiej jest się wybierać na niezbyt długie ekspedycje, na przykład na weekend do znajomych. Sprawdzają się znakomicie w bagażniku samochodu, w pociągu oraz w autokarze. Ograniczeniem będzie tutaj ciężar torby, ponieważ trzeba pamiętać, że będziemy musieli ją zawsze ze sobą nosić, co może być problemem po zbyt dużym zapakowaniu. Zazwyczaj decyzja pomiędzy torbą i walizką podejmowana jest w oparciu o to, jaki charakter będzie miał nasz wyjazd i na jak długo jedziemy.

Walizki

Jeśli chcemy w czasie wyjazdu skorzystać z trochę większej wygody, walizka będzie dla nas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Można łatwo ją przemieszczać po równych powierzchniach, jest pojemna, solidna i bardzo wytrzymała.

Dlaczego walizki?

Najważniejsze w kwestii walizek jest to, że są bardzo pakowne. Spokojnie można znaleźć nawet takie, które spakują bez najmniejszych problemów sto litrów bagażu. Co więcej, znajdą się też propozycje znacznie mniejsze, na przykład walizki dla dzieci w gabarytach odpowiednich do ich potrzeb i w kształtach dopasowanych do ich uciechy, czyli na przykład udające zwierzaki.

Podkreślać też trzeba to, że walizki zapewniają ochronę wszystkiemu, co do nich wrzucimy. W torbie nasze rzeczy pewnie się pogniotą, a w walizce można spokojnie wszystko ułożyć i zabezpieczyć pasami, zastosować podziałki i ogólnie mieć pewność, że wszystko będzie idealnie. Dotyczy to też wpływu czynników zewnętrznych na walizki, czyli wszelkiego rodzaju uderzeń czy wygięć. W walizce bezpieczne będą nawet delikatne rzeczy.

Żeby walizka była wygodna, powinna być odpowiednio dopasowana rozmiarem do czasu naszego wyjazdu. Jeśli nie jedziemy na okres dłuższy niż 7 dni, powinna wystarczyć walizka o pojemności około 50 litrów.

Autor

Magdalena Stelmach

Redakcja torbypodrozne.edu.pl