Torba podróżna czy walizka? Poznaj różnice

Niezależnie od tego jak długo ma trwać podróż zawsze musimy zabrać ze sobą bagaż i pojawia się pytanie w co się spakować. Do wyboru mamy różne walizki, torby podróżne. Pojawia się pytanie co będzie się sprawdzać najlepiej.

Jakie są podstawowe różnice między walizką a torbą podróżną?

Najważniejszy element, który będzie różnił te dwa elementy to zawsze pojemność. W walizce będzie można oczywiście zmieścić ubrania oraz poręczne kosmetyki, ale im więcej będzie bagażu tym trudniej będzie wszystkie propozycje tam schować. W torbie podróżnej pomieścić będzie można praktycznie wszystko co nam w czasie podróżowania może się przydać.

Warto zauważyć, że są takie torby, które mają praktyczne, wysuwane rączki oraz specjalnie przygotowywane kółka, które sprawią, ze przemieszczanie się z takim bagażem będzie łatwiejsze. torby nie trzeba dźwigać, ponieważ będzie ją można pchać przed sobą albo ciągnąć za sobą.

Rozwiązanie takie jest już praktycznie stosowane we wszystkich torbach podróżnych, jeśli natomiast chodzi on walizki raczej będzie chodziło to te propozycje, które określane są jako modele lotnicze. Zaletą toreb w stosunku do walizek będzie to, że mamy tam praktycznie niezliczone schowki, kieszonki, które sprawią, że przewożenie różnych przedmiotów będzie łatwiejsze.

Z jakiego materiału wykonywane są walizki i torby podróżne?

Obecnie i walizki i torby podróżne przygotowuje się przede wszystkim z materiałów syntetycznych. W obu przypadkach najwięcej będzie trzeba płacić za te propozycje, które mają charakter markowy i wyjątkowy wygląd. Jednak o ile torby będą zawsze miękkie i poręczne, o tyle walizki dzielić będzie można na miękkie, twarde oraz półtwarde.

Zabezpieczenie walizki

Do produkcji tych twardych walizek stosuje się specjalną mieszankę włókna szklanego oraz poliwęglanu a także polipropylenu a więc ABS. Tworzywo takie jest bardzo odporne na wgniecenia, pęknięcie, wodę czy też wilgoć. Takie walizki będą najlepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o transport lotniczy, gdy bagaż będzie przewożony w lukach bagażowych i dlatego to odpowiednie zabezpieczenie jest tak bardzo ważne. Podobną ochronę są w stanie zapewnić nam walizki półtwarde, które wykonuje się z polietylenu oraz winylu.

Zarówno miękkie walizki jak i torby podróżne są wykonywane z materiałów syntetycznych takich jak nylon czy też włókna poliestrowe. Zamknięty w nich bagaż na pewno nie będzie moknął, ponieważ to propozycje, które mają charakter wodoodporny. Dużą zaleta, gdy chodzi o miękkie walizki i torby będzie to, że łatwo będzie je umieścić w bagażniku samochodu, ponieważ są elastyczne.

Jakie materiały stosuje się do produkcji?

Oprócz tych materiałów już wskazywanych w sprzedaży są także takie propozycje, które realizuje się z naturalnych surowców. Tutaj jednak trzeba będzie się liczyć z tym, że cena takich produktów będzie już na wysokim poziomie. przede wszystkim będą to bowiem propozycje realizowane ze skóry naturalnej. To surowiec ponadczasowy, ale trzeba się liczyć z tym, że charakteryzuje się nadal wysoką ceną, zbyt wysoką dla wielu kupujących.

Autor

Magdalena Stelmach

Redakcja torbypodrozne.edu.pl