Walizka z materiału czy policarbonu ? - Jaki model wybrać?

Wybierając się w jakąś dłuższą podróż do rodziny czy na wakacje pierwsza sprawa, o którą będzie trzeba zadbać to dobrze przygotowana walizka podróżna, w którą uda się włożyć ubrania, kosmetyczkę i wszystko co w podróży będzie bardzo istotne. Jeśli chodzi o takie bagaże podręczne w sklepach znajdziemy wiele różnych propozycji.

Można przebierać pomiędzy niewielkimi walizkami takimi, które pasują na bagaż podręczny a bardzo dużymi torbami, które są mocno zróżnicowane wielkościowo i dopasowane do naszych oczekiwań. Pojawiają się walizki z ABS-em, walizki na czterech a nawet ośmiu kółkach, walizki skrętne, takie które obracają się wokoło własnej osi. To sprawia, że kupujemy taką opcję, która będzie tak najlepiej idealnie dopasowana do naszych oczekiwań i rzeczywiście spełni się w roli potencjalnego bagażu na wyjazd.

Walizki podróżne wykonane z materiału z usztywnieniem

Walizki podróżne, które są wykonywane z usztywnianego materiału to bardzo praktyczne rozwiązanie, które jest rzeczywiście chętnie wybierane. Zazwyczaj takie walizki są jednak droższe niż te propozycje materiałowe. Jeśli chcemy wybrać dla siebie dobrą jakość walizki dobrze będzie zwracać uwagę na różne opinie, które dotyczą tych walizek. Ważne będzie to, by walizki miały odbojniki na bokach, ponieważ w ten sposób będziemy mieli lepiej przygotowane rozwiązania, które przede wszystkim charakteryzują się dobrym wykonaniem i tym samym są odpowiednio zabezpieczone.

Warto zwracać uwagę na to jak przygotowane są również kółka. To ważny element, ponieważ będzie bardzo narażony na zniszczenia. Rączka powinna mieć charakter teleskopowy, by dało się jej długość odpowiednio dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Walizki z materiału będą lżejsze niż te wykonywane z policarbonu. Te materiałowe będą się szybciej brudzić, dlatego jeśli często wyjeżdżamy tak naprawdę utrzymanie w odpowiedniej czystości może stanowić problem.

Materiałowe walizki

Jeśli ktoś wyjeżdża rzadziej może się zdecydować na taką materiałową walizkę, ponieważ nie będzie żadnych problemów z tym by ją czyścić, prać. Jeśli chodzi o materiałowe walizki dość często pojawiają się także takie propozycje, w ramach których dostajemy również wiele dodatkowych kieszeni i to na pewno praktyczne rozwiązanie. W przypadku policarbonu takich możliwości nie ma ze względu na ich charakter i formę w jakiej są stworzone.

Walizki z policarbonu

Decydując się na walizki z policabronu mamy gwarancję, że to dobrze przygotowane rozwiązanie z mocnego i twardego materiału syntetycznego, który charakteryzuje się dodatkowym utwardzeniem. W tych walizkach będzie można przewozić produkty, które są dla nas ważne i chcemy je ochronić przed zniszczeniem w trakcie podróży. Na pewno dobrze będzie, jeśli w walizce pojawiać się będzie również zabezpieczenie w formie szyfrowanego zamka czy też zabezpieczenie ABS.

Jeśli pracownik obsługi na lotnisku ma wątpliwości co jest w walizce może ją nawet zniszczyć, by ją otworzyć, dlatego lepiej mieć zabezpieczenie ABS ze specjalnym kluczem, który znajduje się w posiadaniu służb lotniskowych i będą mogli oni skutecznie sprawdzić walizkę bez jej niszczenia. Koła walizki również w przypadku policabronu są tym ważnym elementem, na który także trzeba zwracać uwagę. Pamiętajmy, że nie ma sensu kupowanie najgorszych kółek plastikowych, które będą bardzo szybko zniszczone. Lepiej będzie zdecydować się na różne mieszanki gum, kauczków.

Komplety walizek dla rodziny – razem zawsze taniej

Jeśli ktoś posiada rodzinę i chce mieć walizkę dla siebie dobrze będzie zdecydować się na kupno całego kompletu walizek. To najlepsza opcja, ponieważ w takich kompletach będzie znajdować się duża, średnia oraz mała, która będzie się mieścić w kabinie samolotu. Pamiętajmy, że kupując zestaw walizek zawsze zapłacimy mniej niż w momencie, gdy będziemy kupować je osobno. Dla całej dużej rodziny będzie to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Reasumując jeśli szukamy okazyjnej walizki na pewno materiałowa będzie dobrym wyborem, jak chcemy wybrać propozycje policabronowe to trzeba się liczyć z większym wydatkiem.

Autor

Michał Kula

Redakcja torbypodrozne.edu.pl