Jaką torbę podróżną wybrać - PORADY

Jeśli szukamy dla siebie odpowiedniej torby podróżnej najważniejsze będzie to, by dopasować ją odpowiednio do warunków w jakich będziemy podróżować. Nawet tania walizka może być dobra, pod warunkiem, że producent wykona ją z dobrych i trwałych materiałów. Warto więc wiedzieć na co trzeba przy wyborze walizki zwracać uwagę, by ostatecznie wybrać sobie taki produkt, który będzie solidny i w dobrej cenie.

Komfort podczas podróży

Znalezienie odpowiedniej walizki ma duży wpływ na to czy podróż będzie komfortowa. Jeśli kupimy tanią walizkę o słabej jakości to bardzo szybko może się okazać, że produkt nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań. W trakcie naszych wakacji może się nagle okazać, że nasza walizka się rozpadnie i wtedy dopiero będziemy mieli problemy. Dlatego niezależnie od tego jak podróżujemy trzeba będzie pomyśleć między innymi o dobrej walizce, która rzeczywiście świetnie się sprawdzi i wytrzyma wiele wyjazdów. Mamy więc kilka interesujących podpowiedzi, dzięki którym wybór walizki będzie łatwiejszy.

Torba podróżna i jej wybór w dużej mierze będzie uzależniony od tego w jakich warunkach podróżujemy, jakim środkiem transportu, jak często i jak dużo mamy środków przygotowanych na walizkę. Jeśli mamy już odpowiednio zaplanowane co będzie dla nas najważniejsze będzie można na spokojnie zastanowić się co spełni nasze oczekiwania i rozejrzeć się pośród tego wszystkiego co sklepy mają do zaoferowania.

Walizki – najważniejsze parametry

Torby podróżne jakie są nam oferowane będą różnic się wieloma elementami i trzeba to wszystko wziąć pod uwagę.

1. Wielkość

Wyróżnić będzie można walizki małe, średnie i duże. Małe będą na bagaż podręczny, natomiast duże mogą mieścić wiele litrów bagażu i będzie można je zabrać na dłuższy wyjazd.

2. Konstrukcja walizki

Różnice, gdy chodzi o konstrukcje będą sprowadzać się do trzech elementów. Należy patrzeć na liczby kółek, zastosowany uchwyt, jakość przygotowanych zamków. Jeśli chodzi o kółka należy decydować się na kauczuk albo gumę. Unikamy plastiku a wybieramy kółka, które obracają się o 360 stopni. Wymiana tego elementu jest trudna, dlatego trzeba dbać o dobre jakościowo propozycje. Uchwyt także musi być solidny, najlepiej metalowy, charakteryzujący się dobrą wytrzymałością i odpornością. Najlepiej o charakterze teleskopowym, który dopasuje się do wzrostu.

Wygodna torba

3. Materiał

Jeśli chodzi o walizki obecnie nam proponowane są one coraz lżejsze i produkowane albo to z materiałów tekstylnych albo też jako propozycje utwardzone i tutaj stosuje się między innymi policarbon czy też włókno szklane, które jest bardzo lekkie. Taka torba podróżna nie będzie marnować naszego limitu kilogramowego jaki będzie nam narzucony przez lotnisko.

Jeśli chodzi o materiałowe walizki charakteryzują się praktycznością, ponieważ mają wiele różnych kieszeni, ale z drugiej strony nie będą już takim dobrym wyborem, ponieważ nie chronić przedmiotów, które są dla nas istotne. Twarda walizka usztywniona w tym względzie się lepiej sprawdzi.

4. Zabezpieczenia

Dobrze będzie sprawdzić jakie zabezpieczenia przygotował producent. Można tam mieć specjalne kłódki szyfrowe. W tanich modelach to raczej gadżet, ale w takich z wyższej półki to prawdziwe, funkcjonujące naprawdę dobrze zabezpieczenie.

5. Dodatki

Wygoda torby podróżnej to przede wszystkim jej przygotowywanie w taki sposób, że będzie można sobie ją bardzo dobrze zorganizować. Mniejsze kieszonki czy też specjalnie przygotowywane paski, które będą ją zabezpieczać w przypadku umieszczonych tam ubrań to rzeczywiście najlepsze dostępne rozwiązanie. Dobrze będzie, gdy małą walizkę będzie można przekształcić sobie w praktyczny i wygodny plecak.

6. Cena

Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Począwszy od najtańszych modeli z marketów, które kupić można za kilkadziesiąt złotych aż do takich poważnie przygotowanych, dobrych jakościowo walizek, które będą kosztować nawet kilkaset złotych. Wybór zależy do tego jak często podróżujemy, jakie mamy oczekiwania czy wymagania w stosunku do takiej walizki, z czym i jak będziemy podróżować.

Autor

Paulina Nawrocka

Redakcja torbypodrozne.edu.pl